Oikeustoimittajat perustivat Jarkko Sipilä -palkinon – ehdota merkittävää rikos- tai oikeusjuttua palkinnon saajaksi

6.1.2024 | Oikeusuutiset

Markku Fredman

Nyt on aika tehdä ehdotuksia kaikkien aikojen ensimmäiseksi Jarkko Sipilä -palkinnon saajaksi. Palkinnolla kunnioitetaan yhdistyksen pitkäaikaista puheenjohtajaa Jarkko Sipilää, joka menehtyi äkillisesti vuonna 2022.

Oikeustoimittajat ry jakaa vuosittain Jarkko Sipilä -palkinnon merkittävästä rikos- tai oikeusaiheisesta jutusta tai juttukokonaisuudesta. Palkinnon arvo on 300 euroa. Palkinnon saajan ei tarvitse olla yhdistyksen jäsen.

Palkinnosta päättää Oikeustoimittajat ry:n hallitus.

Tee ehdotuksesi vuonna 2023 julkaistusta jutusta tällä kaavakkeella 15. helmikuuta 2024 mennessä: https://forms.office.com/e/WjC2dsfdHX

Myöskään ehdottajan ei tarvitse olla yhdistyksen jäsen.

Palkinto jaetaan yhdistyksen vuosikokouksessa 21.3.2024.

Tiedote

Avainsanat

Tilaa
Ilmoita
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments